Aerovleky v Lipencích.

 

Letos poněkud v netradičním termínu se konala akce, na kterou se již  od ukončení té předešlé velmi těším. Stejně jako loňský rok jsem si zalétal již v  pátek, i když na letiště jsem se dostavil až po obědě. Měl jsem Discuse a hned jsem využil možnosti vleku. Po asi třiceti minutách letu jsem  v klidu přistál. Nutno ještě dodat, že v tomto čase  a počasí by zde jistě  létaly i vrata od ...... .

Spokojen tímto letem jsem sbalil éro a jel se  osvěžit do jedné hospůdky v Berouně. Přesně podle přísloví o prvním vyhrání, co z kapsy vyhání jsem pak létal druhý den. Dvakrát jsem s K-8 přerušil vlek, když se vypnula vlečná šňůra a vrcholem byl pak můj soutěžní let. Tři minuty a přistání mimo letiště . Prostě den "D" a lety "L".  Náladu mi alespoň spravily lety z WILGOU  .

Člověk se prostě pořád musí učit. Jinak ale vše v pořádku. Počasí perfektní, éra celá  a člověk vidí opravdové mistry v létání s nádhernými modely.

Tak trochu mě překvapilo množství pilotů a množství vlečných modelů. V některých chvílích byl na ploše opravdu šrumec . Vzpomínám si na ročník 2005, kdy skoro celou sobotu vlekal pouze Vojta Souček.